Orta Segment Oyun Canavarı MediaTek Helio G70 Duyuruldu

No Comments

İşlemci bölümünün önde gelen isimlerinden biri olan, Tayvan merkezli yarı iletken şirketi MediaTek, çoklukla orta segment akıllı telefon işlemcileri üretmesiyle ve bu sahada fiyat/performans hükümdarı olmasıyla tanınıyor. Ekseriyetle bütçe dostu akıllı telefonlarda eserlerini gördüğümüz MediaTek, yeniden bütçe dostu akıllı telefonlarda kullanılacak olan gelgelelim bu sefer düşünülenin bilakis cihazın performansını üst seviyelerde tutmak için tasarlanan yeni işlemcisini duyurdu.

Helio G70 isimli yeni işlemci, isminden de anlaşılabileceği üzere Helio G90 ve G90T işlemcilerinin altında konumlanıyor. Düşük seviyelerdeki akıllı telefonlardaki oyun deneyimini üst seviyelere çıkarmak için MediaTek tarafından tasarlanan işlemcinin ne hengam, hangi telefon ile birlikte piyasaya sürüleceği konusunda ise kimi söylentiler bulunuyor. Bu söylentilere nazaran MediaTek Helio G70, birinci olarak Xiaomi Redmi 9 isimli akıllı telefon modelinde görülecek.

MediaTek Helio G70 özellikleri:

MediaTek Helio G70, sekiz çekirdekli bir yonga seti. Bu çekirdeklerden dördü 2 GHz’de çalışan Cortex A75, vesair dördü ise 1,7 GHz sürate sahip olan Cortex A55 çekirdekleri. MediaTek’in yeni işlemcisi Helio G70’i kullanan akıllı telefonların sahip olabileceği en yüksek ekran çözünürlüğünün ise 1080 x 2520 piksel olduğu açıklandı. Yonga seti; 8 GB’lık 1.800 MHz LPDDR4x bellek ve eMMC 5.1 depolama desteği sunuyor. Ilişki noktasında ise Helio G70, 4G ilişki desteği ile birlikte geliyor. Bunun yanı sıra yeni yonga seti, Wi-Fi 5 802.11ac ve Bluetooth 5.0 desteğine sahip.

Helio G70, 48 MP'lik tek kamerayı ya da ikisi de 16 MP olmak üzere çift kamerayı destekliyor lakin işlemcinin destekleyebildiği maksimum medya kare suratının 30 FPS olduğu belirtiliyor. Bunun yanı sıra işlemcinin yüz tanıma, bokeh efekti ve yapay zekâlı akıllı fotoğraf albümü üzere özellikleri desteklediğini de belirtelim. İşlemcinin içerisinde bulunan HyperEngine Game Technology sayesinde ise orta ve düşük segment telefonlardaki “Bu telefon, bu oyunu kaldırır mı?’ kaygısı ortadan kalkıyor.

This is author biographical info, that can be used to tell more about you, your iterests, background and experience. You can change it on Admin > Users > Your Profile > Biographical Info page."

About us and this blog

We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

Request a free quote

We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

Subscribe to our newsletter!

Fields marked with an * are required

More from our blog

See all posts