PAKDUŞ

DUŞAKABİN ÜRETİM PLANLAMA


Kullanılan standart fonksiyonlar

. Müşteri ilişkileri yönetimi,

. Satışlar yönetimi(toptan, perakende, hizmetler),

. Alışlar yönetimi, Fiyat analizi ve fiyat politikası yönetimi,

. Stok yönetimi, Stok maliyetlerini hesaplama,

. Parasal işlemlerin yönetimi, Vergilerin hesaplanması, (KDV, Muhtasar, Geçici Stopaj vb.),

. Masraf planlanması ve kaydedilmesi,

. Personel kayıtları ve ödemeleri,

. Fatura kayıt ve yazdırma işlemleri,

. Veri analizi, raporlama ve grafik uygulamaları,

. Ticaret faaliyetlerinin izlenmesi ve analizi (İşletme faaliyetinin verimlilik analizini yansıtan raporlar, kar / zarar, maliyet,yönetici bilançosu gibi),

. İlave servis olanakları.

 

Programın genel fonksiyon detayları

Sipariş takip

Sipariş formuna girilen siparişlerin üretime gitmeden önce, üretim mi yapılacak yoksa ticari mallarda mı eklenecek önce den tespit edilmesiyle hem üretim aşaması hem de sevkiyat süresi hesaplanmış oldu.

Üretim raporu

EMS- ERP firmaya özel geliştirilen formlar sayesinde, ürünlerin zamanın- da ve sağlıklı bir şekilde üretilmesiyle, fabrikanın günlük üretim raporu alması sağlandı.

Üretim zamanlama

Üretim, montaj ve sevkiyat tablolarına sevk durumuna göre 5 gün kala sarı 3 gün kala kırmızı ve bundan sonraki günler için ise hep kırımızı renk verilmesi sağlanarak zamanlama da dolayı ortaya çıkan problemler tespit edilmiş oldu.

Filtreleme

EMS-ERP’ de özel geliştirilen formların durumlarına göre filtreleme yaptırılarak günlük işlemlerin düzenlenmesi ve kontrol edilmesi sağlandı.

Sevkiyat ve iade takibi

Sevkiyata giden ürünlerin teslimat sırasında ortaya çıkan sorunları hızlı çözmek amaçlıyla, iade edilen ürünlerin nedenlerine göre ilgili formlara aktarımı sağlandı.

Stok raporu

Fabrikanın üretim aşamasında kullandığı ham maddeler ve dışardan temin edilen malların stok durumunu kontrol amacıyla EMS-ERP stok raporu yapıldı.

 

Geliştirilen fonksiyonlar

Sektöre Özel Geliştirmeler

Ticari Kobi Yönetim paketinde olmayan firmaya özel teklif, sipariş, imalat, üretim, montaj planlama, sevkiyat ve iade sevkiyat formları yapıldı.

EMS-ERP geliştirilen formlar birbirine entegreli olarak tekliften siparişe, siparişten imalata, imalattan üretime, üretimden montaja, montajdan sevkiyata aktarılmasıyla firmanın üretim akışını görebilmesi sağlandı.

Şiparişlerin Düzenlenmesi

Alınan siparişlerin bayinden mi yoksa firmanın kendi müşterisinin mi karışıklığını gidermek için ve montajlama esasında ölçülendirmeden dolayı yaşanan sıkıntıları engellemek için sipariş formuna sevk durumu ve modül ölçülendirme alanı eklendi.

Süre Planlama

Üretilen ürünlerin önceden belirlenmiş sevkiyat ve montajlama durumuna göre özel renklendirme yapılarak ortaya çıkacak olan ürün teslimat süresi planlanmış oldu.

What clients say

See all testimonials