Duşakabin Üretim 3.0

Teklif, sipariş, imalat, üretim, montaj, sevkiyat süreç yönetiminizi hızlandırır, kolaylaştırır.

 

Siparişin önceden belirlenmiş sevkiyat ve montaj durumuna göre renklendirme yapılarak ürün teslimat süresi planlanabilir.

Duşakabin teklif, sipariş, imalat, üretim, montaj, sevkiyat ve iade liste ekranları.
Sevkiyat planlama ekranları.
Üretim iş emirleri takip ekranı.
 

Genel fonksiyonlar

Sipariş takip

Sipariş formuna girilen siparişlerin üretime gitmeden önce, üretimi yapılacak yoksa ticari mallarda mı eklenecek önceden tespit edilmesiyle üretim aşaması ve sevkiyat süresi hesaplanmış oldu.

Üretim raporu

EMS- ERP yapısına ilave olarak firmaya özel geliştirilen formlar sayesinde, ürünlerin zamanında ve istenen kalitede de üretilmesiyle, fabrikanın günlük üretim raporu alması sağlandı.

Üretim zamanlama

Üretim, montaj ve sevkiyat tablolarına sevk durumuna göre 5 gün kala sarı 3 gün kala kırmızı ve bundan sonraki günler için ise hep kırımızı renk verilmesi sağlanarak zamanlama da dolayı ortaya çıkan problemler tespit edilmiş oldu.

Filtreleme

EMS-ERP  yapısına özel ilave geliştirilen formların durumlarına göre filtreleme yaptırılarak günlük işlemlerin düzenlenmesi ve kontrol edilmesi sağlandı.

Sevkiyat ve iade takibi

Sevkiyata giden ürünlerin teslimat sırasında ortaya çıkan sorunları hızlı çözmek amaçlıyla, iade edilen ürünlerin nedenlerine göre ilgili formlara aktarımı sağlandı

Stok raporu

Fabrikanın üretim aşamasında kullandığı ham maddeler ve dışardan temin edilen malların stok durumunu kontrol amacıyla EMS-ERP stok raporu yapıldı.

Geliştirilen fonksiyonlar

Sektöre Özel Geliştirmeler

Firmaya özel teklif, sipariş, imalat, üretim, montaj planlama, sevkiyat ve iade sevkiyat formları yapıldı.

EMS-ERP yapısında ilave geliştirilen formlar birbirine entegreli olarak tekliften siparişe, siparişten imalata, imalattan üretime, üretimden montaja, montajdan sevkiyata aktarılmasıyla firmanın üretim akışını görebilmesi sağlandı

Şiparişlerin Düzenlenmesi

Alınan siparişlerin bayinden mi yoksa firmanın kendi müşterisinin mi karışıklığını gidermek için ve montajlama esasında ölçülendirmeden dolayı yaşanan sıkıntıları engellemek için sipariş formuna sevk durumu ve modül ölçülendirme alanı eklendi.

Süre Planlama

Üretilen ürünlerin önceden belirlenmiş sevkiyat ve montajlama durumuna göre özel renklendirme yapılarak ortaya çıkacak olan ürün teslimat süresi planlanmış oldu

  98% Proje Bitirme

100% Hedef Maliyet

100% Hedef Süre