Sıvı Gıda Üretim 2.5

Verimlilik için üretim planlamak, personel prim hesaplamak, kapasite bazlı üretim raporu almak mümkün.

 

EMS-ERP Özel üretim reçete hazırlarken, günlük iş planının yapılması, malzeme ihtiyaç listesinin belirlenmesi ve planlanan, gerçekleşen üretimin karşılaştırılarak verimliliğin ölçülmesi esasına göre çalışılır.

Üretim reçete fişi ve üretim planlama ekranları.
Planlanan gerçekleşen üretim planlama raporu.
 

Genel fonksiyonlar

Verimlilik

Program firmaya özel üretim reçetesi hazırlanırken, günlük iş planın yapılması, malzeme ihtiyaç listesinin belirlenmesi ve planlanan, gerçekleşen üretimin karşılaştırılarak verimliliğin öçülmesi esasına göre çalışır.

Stok takibi

Verilen sipariş özel üretimde planlanana en yakın üretim hedeflenir. Ayrıca ihtiyca göre stoğa üretimin takibi ve yönetilmesi sağlanır.

Üretim planlama

Satış siparişleriyle entegre çalışarak üretim planlama gerçekleştirilir.

Tedarikçi değerleme

Malzeme ihtiyaç listesi temininde tedarikçi değerlendirme yapılabilir.

Hesaplama

Kullanılan farklı yazılımlarla entegre çalışarak programa girilen veya entegrasyonla alınan verilerle satış personel primleri ürün grupları, ciro, kota, vadeler ve ödeme tiplerine göre hesaplanabilir.

Raporlama

Kapasite bazlı üretim raporları ile hazırlanan raporlar ürünlerin belirlenen oranlara üretildiği raporu alınabilir.

Geliştirilen fonksiyonlar

Sektöre özel üretim reçete fişleri

Programda üretimi ve malzeme bakiyelerini takip etmek için özel reçete fiş yapısı gelişrildi. Ürünlerin stoğa alınması için özel takip fişleri, evraklar geliştirildi. Stok kartları ürün karakteristikleri, marka ve gruplara göre oluşturuldu. Böylece sisteme girilen ürün reçetelerinde ağırlığa göre kova tipleri ve üretim sonrası kaç kilo kaç kova üretim yapılacağı belirlenir.

Günlük iş planı

Bu evrakla günlük iş planı yapılabilmesi için siparişlerle belirlenen ürünlerin reçeteleri çağrılıp, Parti Numarası, Sorumlıu, Plananan Miktar, Gerçekleşen Miktar, Dolum hattı, bilgileri girildi. Üretim iş planı hazırlanırken anında reçetlerin içeriği olan malzeme, hammadde, mamül, yarı mamül ihtiyaç listesi oluşur ve ekranda görüntülenir. Farklı markalarda adetlerde üretilen ürünler gerçekleşen, plananan miktar oranıyla detaylı raporlar alınarak üretim planlamadaki başarı, verimlilik tesbit edilebilir ayrıca malzemeler ihtiyaç listesi anlık raporlanarak satın alma süreci yönetilmiş olur.

100% Proje Bitirme

100% Hedef Maliyet

95% Hedef Süre

Memnuniyet mektubu

Bekleniyor