Talaşlı İmalat 2.5

Teklifte maliyeti bulmak üretimi tüm iş emirlerine göre planlamak mümkün.

 

Teklif esnasında maliyeti, temrin tarihini bilmenizi, üretimi planlayıp CNC kapasitenizi tam dolulukla yönetebilmenizi sağlar. 

Talaşlı imalat ana yönetim sekmesi
Malzeme Kartı
Planlanan gerçekleşen üretim takibi.
 

Genel fonksiyon detayları

Sektöre özel Üretim Reçete Fişleri

Programda üretimi ve malzeme bakiyelerini takip etmek için özel reçete fiş yapısı geliştirildi. Ürünlerin stoğa alınması için özel talep fişleri, evraklar geliştirildi. Stok kartları ürün karakteristikleri, marka ve gruplara göre oluşturuldu. Böylece sisteme girilen ürün reçetelerinde ağırlığı hesaplanan ürünler hammadenin tipi şekli ve çapına göre ne uzunlukta üretileceği seçilip operasyonlardaki maliyetler tespit edilip maliyet hesaplanır ne kadar sürede üretim yapılacağı belirlenir.

Günlük iş planı

Bu evrakla günlük iş planı yapılabilmesi için siparişlerle belirlenen ürünlerin reçeteleri çağrılıp, Parti Numarası, Sorumlu, Planlanan Miktar, Gerçekleşen Miktar, CNC Makina hattı bilgileri girildi.

Malzeme ihtiyaç listesi

Üretim iş planı hazırlanırken anında reçetelerin içeriği olan malzeme, hammadde, mamül, yarı mamül ihtiyaç listesi oluşur ve ekranda görüntülenir.

Raporlama

Farklı adetlerde üretilen ürünler Gerçekleşen, Planlanan miktar oranıyla detaylı raporlar alınarak üretim planlamadaki başarı, verimlilik tespit edilebilir ayrıca malzeme ihtiyaç listesi anlık raporlanarak satın alma süreci yönetilmiş olur.

Geliştirilen fonksiyonlar

Verimlilik

Program “Talaşlı İmalat Üretimi Planlamada” firmaya özel üretim reçetesi hazırlanması, günlük iş planının yapılması, malzeme ihtiyaç listesinin belirlenmesi ve planlanan gerçekleşen üretimin karşılaştırılarak verimliliğin ölçülmesi esasına göre çalışır.

Üretim takibi

Verilen siparişe özel üretimde planlanana en yakın tarihli üretim hedeflenir ayrıca ihtiyaca göre stoğa üretimin takibi ve yönetilmesi sağlanır.

Hesaplama

Üretim planlama firmaya özel maliyetlendirme ve tekliflendirme modülü ile karlılığın korunması esasıyla özgül ağırlık cetvelinden hesaplamalara göre çalışır.

Üretim planlama

Satış siparişleriyle entegre çalışarak üretim planlama gerçekleştirilir.

Değerlendirme

Malzeme ihtiyaç listesi temininde tedarikçi değerlendirme yapılabilir.

Üretim raporlama

Planlanan gerçekleşen üretim raporları ile hazırlanan raporlar ürünlerin ne oranda verimli üretildiği raporu alınabilir.

  95% Proje Bitirme

100% Hedef Maliyet

100% Hedef Süre

Memnuniyet mektubu

Bekleniyor