realme, Android 10 tabanlı realme UI’yı tanıttı

No Comments

Türkiye’ye giriş yapmaya hazırlanan realme‘nin, telefonları için geliştirdiği arayüz realme UI tanıtıldı. realme UI Android 10 tabanlı olarak kullanıcılarla buluşacak. realme UI özellikleri, resmi YouTube kanalından paylaşılan medyayla gösterildi. Arayüz birçok yeniliğe sahip.

Realme UI özellikleri görünür oldu

Son vakitlerin en çok dikkat çeken telefon üreticilerinden olan realme, resmi forumu aracılığıyla yeni arayüzünü tanıttı. Yeni arayüz için Android 10 ve ColorOS 7‘yi taban alan realme, dizaynda olduğu kadar performansta da yenilikleri getirecek. Telefonu işlevsel hale getiren arayüz, sistem tarafında çalışmalarıyla da telefonun performansını artıracak. Arayüzün yeniliklerine bakıldığında ana ekranın tekrar düzenlenmesi, kişiselleştirilebilir ikonlar ve tekrar tasarlanmış bildirim merkezi dikkat çekiyor.

Yeni arayüz canlı renkler, yüksek parlaklık üzere özellikleri barındırıyor. Kullanıcılar ana ekranda bulunan ikonların da halini değiştirebiliyor. İkonlar için şahsi çalışma yapılan arayüzde, ikonların art planı ve kendisi de değiştirilebiliyor.

Duvar kağıdı için de 11 yeni hareketli görsel arayüze eklendi. Rastgele bir renk tertibine armoni sağlayan bu hareketli duvar kağıtları için “doğadan ilham alındı” açıklaması yapıldı.

Kullanıcıların kısayollar eklemesi için de ekranın yanında bir alan oluşturuldu. Kullanıcılar bu sahası istediği üzere kullanıp, kısayolları ekleyip silebilecek.

Realme UI performans artışı sağlayacak

Yeni arayüz ikili kulaklık sistemini de destekleyecek. Kullanıcılar telefonda hem Bluetooth kulaklık hem de kablolu kulaklığı eş vakitli olarak kullanabilecek. Bu iki sistem iki farklı halde çalışacak. Birincisinde hem Bluetooth hem de kablolu kulaklıkta birebir medya dinlenecek. Gayrı ihtimalde ise Bluetooth arama yaparken kablolu kulaklıkta medya dinlenebilecek.

Karanlık mod, daima açık ekran ve hususî malumatların kapalılığı için yeni özelliklere sahip olan arayüz, akıllı müdafaayla birlikte kullanıcının arama geçmişini, iletilerini, rehberini ve kişisel pratiklerini gizleyecek.

Odaklanma modunu da getiren realme, kullanıcılara gelen bildirimleri kapatarak odaklanmaya yardımcı olacak. Gelen bildirimler bildirim merkezinde toplanacak. 3 parmakla ekran imajı alma imkanı sunan arayüzün animasyonlarda süratli olması bekleniyor.

Realme UI Android 10 tabanlı olarak 2020 yılının 3. çeyreğinde realme telefonlarla birlikte kullanıcılarla ulaşması bekleniyor.

İşte realme tarafından paylaşılan medya.

This is author biographical info, that can be used to tell more about you, your iterests, background and experience. You can change it on Admin > Users > Your Profile > Biographical Info page."

About us and this blog

We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

Request a free quote

We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

Subscribe to our newsletter!

Fields marked with an * are required

More from our blog

See all posts