‘Redmi Note 9 Pro’ Olduğu Tez Edilen Xiaomi Sertifikası

No Comments

Çinli teknoloji devi Xiaomi’nin CEO’su Lei Jun, geçtiğimiz periyotta yaptığı bir açıklamada 2020 yılı boyunca 10 adet 5G destekli akıllı telefonu kullanıcılara sunacaklarını duyurmuştu. Elbette bu, şirketin sırf 5G desteği sunan cihazlar üreteceği mealine gelmiyor. Model numaraları ‘M2003J15SC’ ve ‘M2003J15SE’ olan iki yeni cihazın sertifikaları 'Ministry of Industry and Information Technology' (MIIT) tarafından onaylandı.

Ortaya çıkan görselde de görebileceğiniz üzere iki akıllı telefon da 4G desteğine sahip. Eksperler, iki cihazdan birinin Redmi, gayrısının ise Mi serisinde yan alacağını kestirim ediyor. Bu nedenle merak edilen bir mevzu da cihazlardan birinin Redmi Note 9 Pro olup olmadığı.  

Onaylanan birinci cihazın sertifikası:

Sertifikası alınan iki cihaz hakkında hâlihazırda ortaya çıkan hiçbir kesin malumat bulunmuyor gelgelelim Xiaomi hayranları ve teknoloji takipçilerinin birçoğuna nazaran cihazlardan birisi Redmi Note 9 Pro olarak önümüze çıkacak lakin bahsi geçen gayrı akıllı telefonun ne olacağına dair hiçbir kestirimde bulunulmadı.

Onaylanan 2. cihazın sertifikası:

Redmi’nin yeni akıllı telefonuna dair şu anda epeyce az malumat bulunuyor lakin Xiaomi’nin bağımsız markasının nispeten pahalı bir üyesi olacağına kesin gözüyle bakılıyor. Çoğunuzun bildiği üzere Redmi Note serisi akıllı telefonlar adeta kapış kapış satıldı ve bu da cihazın, birçok kesimde en çok satılan akıllı telefon modellerinden biri olmasını sağladı. Bu nedenle Redmi Note 9 Pro akıllı telefonun da misal satış rakamlarına ulaşacağını öngörmek çok da yanlış olmaz.

Xiaomi’nin yeni şarj adaptörü de geçtiğimiz günlerde 3C sertifikasını aldı ve sertifikadan da anlaşıldığı üzere cihazın sahip olduğu özelliklerden biri de 33 W süratli şarj desteği. Buna ek olarak Redmi 9 serisi hakkında ortaya çıkan haberlere nazaran cihazın umumî özellikleri arasında MediaTek Helio G70 işlemci, 6,6 inç ekran ve 4 GB + 64 GB depolama meydanı bulunuyor.

This is author biographical info, that can be used to tell more about you, your iterests, background and experience. You can change it on Admin > Users > Your Profile > Biographical Info page."

About us and this blog

We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

Request a free quote

We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

Subscribe to our newsletter!

Fields marked with an * are required

More from our blog

See all posts