Samsung CEO’su, Galaxy Fold’un Satış Rakamlarını Açıkladı

No Comments

Samsung’un mobil iş başkanı DJ Koh’un yaptığı açıklamalara nazaran şirket, birinci katlanabilir akıllı telefonu Galaxy Fold’dan 400 bin adet sattı. Samsung başkanı Young Sohn, daha evvel yaptığı bir açıklamada Galaxy Fold’un yerküre umumunda 1 milyon adet satış rakamına ulaştığını söylemişti. 

DJ Koh ise Kore Yonhap Haber Ajansı’na verdiği bir röportajda, daha evvel verilen abartılı rakama nazaran daha gerçekçi iddiaları sundu. Koh’un verdiği sayı meçhul ve spekülasyona açık olsa da akıllı telefon kullanıcılarının, yerkürenin birinci katlanabilir telefonuna karşı tavrı hakkında fikir sahibi olmamıza yetiyor. 

Galaxy Fold ve satış kestirimleri

Güney Koreli teknoloji devi, 2019 yılı içerisinde sene sonuna kadar gerçekleşecek Galaxy Fold satış sayısını 1 milyon olarak iddia etmişti. Fakat birinci parti Galaxy Fold cihazlar, şimdi telefon yayınlanmadan geri çekildi. Bunun sebebi ise yayınlanmadan evvel gönderilen inceleme sürümlerinde telefonun ekranının kolaylıkla kırıldığının belirtilmesiydi.

Ekranın basitçe kırılmasının yanında telefonun fahiş fiyatı işleri daha da berbat hale getirdi ve Samsung, eserin yepyeni çıkış tarihini ertelemek durumunda kaldı. Şirket, daha sonra güçlendirilmiş Galaxy Fold ile geri döndü. Koh, yaptığı açıklamada özür diledi ve eseri, öbür akıllı telefon üreticilerinden daha evvel çıkarmak istemeleri sebebiyle çok ivedi davrandıklarını belirtti. 

Samsung, orjinal çıkış tarihine sadık kalsaydı ve ekran kırılması üzere sıkıntılarla karşılaşmasaydı daha ziyade satış rakamına ulaşabilirlerdi. Gelgelelim tekrar de bir milyon satış rakamına kesin olarak ulaşabileceklerini söylemek pek de mümkün olmazdı. Koh’un daha sonra güncellediği 500 bin satış amacına de %20’lik bir sapma yaşayarak ulaşamadılar. 

Alışılmış her şeye karşın birinci katlanabilir akıllı telefonun yaklaşık yarım milyon adet üzere bir satış rakamına ulaşması da epeyce âlâ bir başlangıç Şirket, çıkaracağı yeni nesil katlanabilir telefonlarla muvaffakiyetini giderek daha da artırabilir.

This is author biographical info, that can be used to tell more about you, your iterests, background and experience. You can change it on Admin > Users > Your Profile > Biographical Info page."

About us and this blog

We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

Request a free quote

We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

Subscribe to our newsletter!

Fields marked with an * are required

More from our blog

See all posts