Samsung Galaxy S20 ve S20+’ta 108 MP Kamera Olmayacak

No Comments

Akıllı telefon kesiminde son periyotta üreticiler, cihazların kameraları üzerinde inanılmaz geliştirmeler yapıyor. Bu üreticilerden biri olan Güney Koreli teknoloji devi Samsung da 2020 yılında piyasaya süreceği cihazlarda sunacağı kamera özellikleriyle kullanıcılarını mutlu etmeyi hedefliyor. Geçtiğimiz aylarda 108 MP çözünürlüğe sahip bir kamera geliştirdiği belirtilen şirketin bu kamerayı yeni amiral gemilerinde kullanacağı söyleniyordu ama görünen o ki Samsung, Galaxy S20 and S20+'ta bu sensöre konum vermeyecek.

Telefonlar piyasaya çıkmadan evvel verdiği haberlerin doğruluyla ün kazanmış olan Ice Universe'ün attığı son tweet'e nazaran Samsung, 108 MP'lik kamera mekanına Galaxy S20 ve S20+'ta 12 MP çözünürlüğündeki sensörleri tercih edecek. Şirketin geliştirdiği 108 MP'lik sensörse sadece Galaxy S20 Ultra isimli cihazda kullanıcıların beğenisine sunulacak.

Samsung Galaxy S20 ve S20+, geliştirilmiş 12 MP'lik kameralarla gelecek:

Samsung'un 108 MP'lik yeni kamerasını Galaxy S20 Ultra'ya ayırması, satış mealinde stratejik bir hamle üzere görünüyor lakin bu mevzuda şirketin Galaxy S20 ve Galaxy S20+ satın alacak kullanıcıları da mağdur etmeyeceğini belirtelim. Samsung, 2016'daki Galaxy S7'den bu yana cihazlarında 12 MP kamera tercih ediyor ve Galaxy S20 ve Galaxy S20+'ta da birebir çözünürlükte kameralar kullanacak ama sensörlerin piksel boyutları bu cihazlarda yükselecek.

Ice Universe'ün verdiği haberlere göre Galaxy S20 ve Galaxy S20+'ta kullanılacak 12 MP'lik kameraların piksel boyutu 1,8 μm olacak. Bu pahanın güzel ya da makûs olduğunu anlamak için Google ve Apple'ın kullandığı sensörlerdeki piksel boyutuna bakmak, yeterli bir karşılaştırma sunabilir. Google ve Apple, telefonlarında umum olarak 1,4 μm piksel boyutuna sahip sensörler tercih ediyor. Samsung, bu kıymetlere bakılırsa yeni cihazlarında önemli bir atılım gösterecek. Ice Universe'ün bu savlarının gerçek olup olmadığını 11 Şubat'taki Samsung etkinliğinde daima birlikte göreceğiz. Kaçırmamak için takipte kalın.

This is author biographical info, that can be used to tell more about you, your iterests, background and experience. You can change it on Admin > Users > Your Profile > Biographical Info page."

About us and this blog

We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

Request a free quote

We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

Subscribe to our newsletter!

Fields marked with an * are required

More from our blog

See all posts