Samsung’un Yeni Katlanabilir Telefonunun Ismi: Galaxy Z Flip

No Comments

Tüketici Elektroniği Fuarı (CES) 2020 bitti. Fuarda bölge alan teknoloji şirketlerinden bir tanesi de Güney Koreli akıllı telefon üreticisi Samsung’tu. Şirket, birtakım eserlerini iştirakçilerden kimilerine gösterdi. Bu eserlerden bir tanesi de yakın bir mühlet içerisinde yayınlanacak olan şirketin 2. katlanabilir akıllı telefonuydu. 

Aktiflikten ortaya çıkarılan birtakım fotoğraflar, Galaxy Fold 2 olarak işaret edilen telefonun isminin Galaxy Bloom olacağını ortaya koymuştu. Ortaya çıkan yeni bir malumat ise bu ismin cihazın isminin değil kodadının olduğunu argüman ediyor.

Galaxy Z

Akıllı telefonlarla ilgili haberleri ortaya çıkaran tanınan isimlerden bir tanesi olan Ice Universe, Twitter hesabından attığı Tweet’te “Bloom, yalnızca bir kod ismi, gerçek ismi Galaxy Z ****” dedi. Kullanıcı, yalnızca birkaç saat sonra ise cihazın tam isminin olduğu bir görsel paylaştı. 

Ice Universe’ün attığı Tweet’e nazaran Galaxy Bloom olarak bilinen model, Galaxy Z Flip olarak yayınlanacak. Burada yola çıkarak Samsung’un Galaxy Z ismini vereceği yeni bir model ailesine hane sahipliği yapacağını söylemek de mümkün. 

Cihazın donanım özellikleriyle ilgili olarak ortaya çıkan malumatlar arasında ise Qualcomm Snapdragon 855 kullanacağı görülüyor. Ayrıyeten Ultra Thin Glass ismi verilen yeni bir çeşit cam kaplamaya da sahip olacak. Şirketin birinci katlanabilir telefonu Galaxy Fold’da ise polimer sinema kullanılmıştı.

Galaxy Z Flip ile ilgili olarak ortaya çıkan öteki haberler arasında 8K medya kaydı, çift kamera, Infinity-O ekran ve selfie kamerası için damla çentik bulunacağı yan alıyor. Cihaz, kutudan ise Android 10 temelli OneUI ile birlikte çıkacak. Şirket, Galaxy Z Flip’i Galaxy S20 serisiyle birlikte 11 Şubat’ta duyuracak.

This is author biographical info, that can be used to tell more about you, your iterests, background and experience. You can change it on Admin > Users > Your Profile > Biographical Info page."

About us and this blog

We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

Request a free quote

We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

Subscribe to our newsletter!

Fields marked with an * are required

More from our blog

See all posts