Sürücülerin yayalara çarpmasını önleyen Viziblezone pratiği tanıtıldı

No Comments


Yerkürenin en büyük tüketici elektroniği fuarı olan CES 2020'de tanıtılan Viziblezone isimli pratik, yola atlamak üzere olan yayalar konusunda sürücüleri uyararak muhtemel bir trafik kazasını engellemek üzere geliştirilmiş.

Yaygınlaşması güçlükle görünüyor

Android Auto sistemine entegre olarak çalışan Viziblezone pratiği, bir yaya yaklaştığında, malumat ekranında ihtar vererek sürücünün yavaşlaması yahut durması gerektiğini belirtiyor. Son kademe yararlı olabilecek bu tatbikin tek ve en büyük dezavantajı ise yayaların kullandığı cep telefonunda da birebir pratiğin yüklü olma gerekliliği diyebiliriz.

Geliştirici şirketin açıklamalarına nazaran, Viziblezone üçüncü taraf pratiklere da entegre edilebiliyor. Fakat bu türlü bir sistemin en azından yakın bir gelecekte yaygınlaşması pek mümkün değil. Bunun gerçekleşebilmesi için Google üzere dev bir şirketin Viziblezone pratiğini servislerine entegre etmesi gerekir ki bu da şimdilik güç görünüyor. Günümüzde ise bu tıp ikaz sistemlerinin, araçlara takılan kamera ve sensörlerle sağlanabildiğini de belirtelm.

Bu haberi, mobil pratiğimizi kullanarak indirip,
istediğiniz hengam (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:

This is author biographical info, that can be used to tell more about you, your iterests, background and experience. You can change it on Admin > Users > Your Profile > Biographical Info page."

About us and this blog

We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

Request a free quote

We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

Subscribe to our newsletter!

Fields marked with an * are required

More from our blog

See all posts