Telefonunuz için renkli ve şık duvar kağıtları!

No Comments

Eksperler yaptığı araştırmalar sonucu, renklerin kişilerin psikolojisini etkilediğini lisana getiriyor.

Bu içeriğimizde telefonunuzda kullanmanız için, sizlere renk cümbüşünü yaşatacak birbirinden hoş duvar kağıtlarını bir araya getirdik. Sizler telefonunuzda kullanmak üzere duvar kağıdı beğenirken biz de sizler için renklerin meallerinden bahsedeceğiz.

İşte telefonunuz için rengarenk duvar kağıtları;

Mavi
Freud maviyi, okyanusa benzetir, sakin diye betimlemiştir. Faber Birren ise mavinin tansiyonu düşürdüğünü söyler. Araplar ise mavi taşların, firuzenin kanın akışını yavaşlattığına inanır. Nazar boncuğu o yüzden mavi taşlıdır. Sakinleştirici bir renktir, Batı’da mavinin sakinleştirici tesirinden ötürü intiharları azaltmak için köprü korkuluklarını maviye boyarlar. Amerika’da bir ilkokulda, duvarların rengini beyaz ve turuncudan maviye çevirmişler evlatların notlarının yükseldiğini görmüşler. Yaramazlıkları da azalmış. Mavi bilhassa lacivert verimliliği, otoriteyi ve sonsuzluğu söz eder. Yerküredeki birçok markanın logosu mavi renktir. Bankaların da logolarında en çok kullandıkları renk yeşil ve mavidir. Mavi ile büyük olduklarını yeşille de emniyetli olduklarını vurgularlar. Yeşil ve mavi sağlamlığı temsil eder. Mavi yemek yeme isteğini azaltan bir renktir, bu nedenle fast-food zincirlerinde mavi rengi hiçbir şeyde kullanmazlar. Tüm diyet eserlerinde de mavi renk ve logo kullanırlar. Süt ve süt eserleri de sağlıklı olduğu için mavi kullanılır. Marie Claire mecmuasının yaptığı araştırmada, mavi basılan kapaklarının en çok satan sayılar olduğunu ortaya çıkarmıştır. Mavinin en değerli özelliği çok uzaktan bile fark edilebilmesidir.

Pembe
Pembe karşı tarafa rahatlık hissi gönderir. Münhasıran ödeme yapacağımız kimseler pembe giydikleri takdirde kendimizi daha rahat hissederiz. İngiltere’de Marks & Spencer mağazalarında tüm satış elemanları pembe gömlek giyinirler. Bir öbeğe, çeşitli renklerdeki kurabiye kutularını gösterip “sizce hangisi lezzetli?” diye sorduklarında çoğunluk pembe kutudakilerin lezzetli olduğunu düşünmüş. Bu nedenle çikolata ve kurabiye kutularında pembe-eflatun arası bir renk kullanılır.

Al
Kırmızının tansiyonu yükseltir, iştah açar, kan akşını hızlandırır. O yüzden  yemek markalarının logoları al renktedir. Coca Cola, Pizza Hut, Ülker,  Burger King vs üzere markalar logolarında al rengi kullanmışlardır. Gençliğe hitap eden eserlerde de al renk kullanılır. Levi’s, The Little Big, Nike, Puma üzere markalar kırmızıyı tercih etmiştir. Neden, sürat ve adrenalindir. Spor otomobillerde da al renk kullanılır. Al tabiat içinde derhal fark edilebilen bir renktir ama uzaktan da çetin ayırt edilebilir. Bu nedenle Garpta, gökdelenlerin ve yüksek noktalar mavi işaretler kullanılmıştır, lakin Türkiye’de ısrarla gökdelenlerde al renk kullanılıyor. Halbuki kırmızı renk uzaktan dikkat çekmez.  Polis otolarının da lambalarının yarısı al yarısı mavidir. Bunun nedeni de, al yakından görülebilir mavi de uzaktan. Kişiler al olan bir bölgede devir kavramını unutuyorlar. Bu yüzden gece kulüpleri ve barlarda al renk kullanılır. Bunun manası: Devranı unutun! Daha çok için! Uykusuz Kalın!

This is author biographical info, that can be used to tell more about you, your iterests, background and experience. You can change it on Admin > Users > Your Profile > Biographical Info page."

About us and this blog

We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

Request a free quote

We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

Subscribe to our newsletter!

Fields marked with an * are required

More from our blog

See all posts