Visa’dan 5.3 milyar dolarlık satın alım

No Comments

Dijital ödeme platformlarında tepeyi tutan Visa, bu hafta temas teknolojilerinde kıymetli bir mekana sahip olan Plaid teşebbüsünü satın aldı. Plaid böylelikle koldaki en kıymetli markalardan birisi oldu. 

İlginizi Çekebilir Çokça para çekme hadisesinde Coinbase hatasız

Plaid nedir?

Fintech olarak da isimlendirilen ve finans yerküresinde yenilik sağlayan teknolojiler son devirde büyük ilgi görüyor. 2015 yılında para hareketlerinin yüzde 18’i yeni teknolojiler üzerinden yapıldı. 2019 yılında ise kullanıcılar yüzde 75 nispetinde finans teknolojilerinden faydalandı. 

Plaid teşebbüsü bir platformun bankalardaki kullanıcı hesapları ile inançlı ve kolay bir biçimde muhabere kurmasını sağlıyor. PayPal, yatırım pratiği Robinhood, kripto para borsaları CoinBase ve Gemini bu teknolojiyi kullanıyor. Visa da birinci periyotlarında Plaid teşebbüsüne yatırım yapmıştı. 

Plaid teşebbüsü için Visa’nın 5.3 milyar doları gözden çıkardığı söz ediliyor. Plaid bağımsız bir teşebbüs olarak faaliyetlerine devam edecek ama Visa’nın müşterilerine de gerektiği hengam teknoloji sağlayacak. 

Bu haberi, mobil pratiğimizi kullanarak indirip,
istediğiniz vakit (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:

This is author biographical info, that can be used to tell more about you, your iterests, background and experience. You can change it on Admin > Users > Your Profile > Biographical Info page."

About us and this blog

We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

Request a free quote

We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

Subscribe to our newsletter!

Fields marked with an * are required

More from our blog

See all posts