Vivaldi, Windows 7 Desteğini En Az 18 Ay Daha Sürdürecek

No Comments

ABD'li teknoloji devi Microsoft, efsane işletim sistemi Windows 7'nin fişini bugün çekti ve 10 yılı aşkın bir geçmişi olan işletim sistemi artık güncelleme almayacak. Güvenlik konusunu önemseyen kullanıcıların daha yeni bir işletim sistemine geçmekten öteki dermanları bulunmuyor.

Windows 7 güvenlik güncellemelerini almayacak olsa da, cihazların inançlı çalışmasını sağlamanın sair yolları da var ve bunların başında bilgisayarda yüklü pratikleri güncel tutmak geliyor. 

Tarayıcılar kelam konusu olduğunda Google, Chrome'un Windows 7'yi en az 18 ay daha desteklemeye devam edeceğini açıkladı. Microsoft da bugün yaptığı duyuruyla, Chromium tabanlı Edge tarayıcısı için de emsal bir vade ortaya koydu.

Tarayıcı pazarının devlerinden gelen açıklamanın ardından Vivaldi de tarayıcısının Windows 7 sürümünü en az Temmuz 2021'e kadar güncellemeye devam edeceğini ve 2009'da piyasaya sürülen işletim sistemi için ek destek sunma konusunda öbür şirketlerle entegrasyonlu olacağını söyledi.

Vivaldi, Google Chrome yahut Mozilla Firefox kadar pazar hakkına sahip olmasa da, diğer hiçbir tarayıcıda bulamayacağınız kişiselleştirme seçenekleri ve özellikler sunarak en yetenekli tarayıcılardan biri olmaya devam ediyor. Ayrıca Vivaldi, son vakitlerde en büyük problemlerinden birini çözdü ve Google Chrome kullanıcı aracına geçti. Böylece web siteleri, tarayıcıyı Chrome olarak algılıyor ve Vivaldi ile tam uyumluluk sunuyor.

This is author biographical info, that can be used to tell more about you, your iterests, background and experience. You can change it on Admin > Users > Your Profile > Biographical Info page."

About us and this blog

We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

Request a free quote

We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

Subscribe to our newsletter!

Fields marked with an * are required

More from our blog

See all posts