Windows 10, Sürücü Felaketini Daha Yeterli Yönetecek

No Comments

Microsoft, güncellemelerin yol açabileceği donanım uyumsuzlukları için yeni bir tahlil geliştirdi. Donanım üreticileri, önemli bir uyumsuzluk keşfettiklerinde işletim sistemi güncellemelerinin engellenmesini isteyebilecekler.

Hatırlayacağınız üzere 2019, Microsoft’un toplu güncellemeleri için zahmetli bir yıl oldu. Aylık olarak yayınlanan küçük toplu güncellemeler ve birtakım sürücü sıkıntıları, birçok probleme yol açtı. Bunlara eski Intel Rapid Storage Technology sürücüleri, Realtek ve Qualcomm Bluetooth sürücüleriyle uyumsuzluk, AMD RAID sürücüleri dahildi.

Microsoft’un yeni paylaştığı haberlere nazaran donanım üreticileri, sürücüyle ilgili bir sorun bulduklarında işlev güncellemesinin engellenmesini isteyebilecekler. Bu muvakkat pürüz 30 ile 60 gün arasında olabilecek. Windows Update, bu mühlet içinde uyumsuzluk yaşandığı bilinen PC’de güncelleme önermeyecek. Sürücü, donanım ortağı tarafından güncellendiğinde mani kaldırılacak.

Önemli uyumsuzluk meseleleri, PC’nin çökmesi, done kaybı üzere önemli sonuçlara yol açabiliyor. Donanım ortaklarının güncellemeleri süreksiz olarak engelleyebilmesi, bu cins problemlerin azalmasını sağlayacak.

This is author biographical info, that can be used to tell more about you, your iterests, background and experience. You can change it on Admin > Users > Your Profile > Biographical Info page."

About us and this blog

We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

Request a free quote

We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

Subscribe to our newsletter!

Fields marked with an * are required

More from our blog

See all posts