Windows 7 Kullanmaya Devam Edecekler İçin Tavsiyeler

No Comments

Bugün, ABD merkezli teknoloji devi Microsoft için çok kıymetli bir gün. Zira şirket, kullanıcıların en çok sevdiği işletim sistemlerinden bir tanesi olan Windows 7'yi bugün itibarıyla tarihe gömdü. Şirket, Windows 7 için yayınlayacağını söylediği son güvenlik güncellemesini de kullanıcılarla buluşturdu ve Windows 7'ye noktayı koydu.

Windows 7 kullanıcıları, an itibarıyla kaderlerine terk edilmiş durumdalar. O denli ki Microsoft, bugün itibarıyla Windows 7'de tespit edilecek bir güvenlik açığına karşı hiçbir şey yapmayacak. Kullanıcılar, bugünden sonra eğer fiyatlı güncelleme desteği almıyorlarsa tüm sorunlara kendibaşlarına göğüs germek durumunda kalacaklar.

Inançlı bir formda Windows 7 kullanmaya devam etmek için ne yapmak gerekiyor?

Yapabileceğiniz birinci şey, bilgisayarınızı Windows 10'a yükseltmek olacaktır. Zira Microsoft, uzunca bir müddet daha Windows 10'u desteklemeye devam edecek ve kullanıcılar, güvenlik güncellemeleri alacaklar. Ama günümüzde hala bırakın Windows 7'yi, Windows XP çalıştıran onlarca bilgisayar var.

Tekrar de her kullanıcı Windows 10'a geçiş yapmak zorunda değil. Aslına bakacak olursak Windows 7 kullanıcılarının büyük bir çoğunluğu, Windows 10'a geçiş yapmak istemiyor. Şayet sizler de Windows 7'den Windows 10'a geçmek istemiyorsanız, bu tavsiyelerimize kulak asarak Windows 7 kullanmaya devam edebilirsiniz.

Güvenlik ve saklılık seviyenizi arttırın

Windows 7'nin son güvenlik güncellemesini almasıyla birlikte, bundan sonra yalnız olduğunuzu unutmamanız gerekiyor. Binaenaleyh kapalılık ve güvenliğinizden yalnızca siz sorumlusunuz. Kendi güvenliğinizi sağlamak için “Güvenlik Duvarı” ayarlarınızı denetim edip güvenlik seviyenizi arttırabilirsiniz. Başkaca indirme yapacağınız internet sitelerini daha güzel tahlil etmeniz de sizlere yardımcı olacaktır.

Windows 7 devrinin resmi olarak kapanması, beraberinde virüsten korunma problemini da getiriyor. O denli ki; bugün itibarıyla Windows 7'ye destek sunmaya devam edecek bir antivirüs programı edinmek mantıklı bir tercih olacaktır. Sonunda işletim sisteminiz ebediyen ek bir himaye kalkanına sahip olacak ve virüslere karşı daha dayanıklı olacaktır.

Pratiklerinizi şimdiki tutun

Pek çok tatbik, Microsoft'un yaptığı açıklamalarla birlikte Windows 7 desteğini kesmeye başladı. Fakat Windows 7'ye destek vermeye devam edeceğini duyuran şirketler de hiçbir şekilde  azımsanamaz. Hasebiyle işletim sisteminizde kullandığınız pratiklerin geliştiricilerini yakından takip edin. Windows 7'ye destek vermeyi kesen bir tatbik kullanıyorsanız, alternatif arayışlarına girin. 

Örneğin Google'ın internet tarayıcısı Chrome, Microsoft'un Chromium tabanlı tarayıcısı Edge ve Vivaldi. 18 ay daha Windows 7 için desteklenecek. Sonunda internet deneyiminiz için çok değerli olan bir pratik, güvenlik risklerine karşı korunuyor olacak.

Alternatif işletim sistemlerini düşünebilirsiniz

Tüm bu tavsiyelere karşın emin olamıyor ve Windows 10 da kullanmak istemiyorsanız, Linux ya da macOS'a geçiş yapmayı düşünebilirsiniz. Böylece hem desteklenmeye devam eden bir işletim sistemini kullanabilir, hem de Windows 10'a geçiş yapmamış olursunuz.

()

This is author biographical info, that can be used to tell more about you, your iterests, background and experience. You can change it on Admin > Users > Your Profile > Biographical Info page."

About us and this blog

We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

Request a free quote

We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

Subscribe to our newsletter!

Fields marked with an * are required

More from our blog

See all posts