Xiaomi Mi A2 Android 10 güncellemesine kavuştu

No Comments

Büyük vaatlerle başlayan Android One girişiminin pek de yeterli gitmediği olmadığı ortada. Girişimin en büyük artısı olan süratli güncelleme vaadi, son vakitlerde alanına getirilemiyor. 2019 yılının Eylül ayında çıkış yapan Android 10 güncellemesi hala daha yayılabilmiş değil. Neyse ki Xiaomi Mi A2 kullanıcıları bugün itibariyle Android 10 güncellemesini cihazlarına yükleyebilecekler.

Dertsiz bir sürüm değil

Android 10’u da içeren yeni güncelleme 1.3 GB boyutunda ve kademeli olarak kullanıcılara dağıtılmaya başlandı. Yani şimdi cihazınıza gelmemiş olması sıradan. Cihazına gelen ve yüklemeyi başaran kullanıcılardan gelen tefsirlerde ise sürümün birtakım problemlere sahip olduğu belirtiliyor. Bunlar şimdilik küçük arayüz cürümleri ve VoWifi üzere birtakım özelliklerin bulunamaması formunda.

Güncellemeyle birlikte cihazın güvenlik yama sürümü de Aralık 2019’a yükseliyor. Güncelleme şimdi cihazınızda gözükmediyse biraz daha beklemenizi tavsiye ediyoruz. Her ne kadar evrakları bulup kendiniz yükleyebilecek olsanız da firmalar kademeli çıkış esnasında rastgele bir sorun olup olmadığını da denetim ediyorlar. Büyük bir sorunun tespit edilmesi anında güncelleme geri çekilip sorun çözüldükten sonra tekrar yollanabilir.

Özcesi rastgele bir sorun yaşanmadığı taktirde biraz geç de olsa Xiaomi Mi A2 kullanıcıları Android 10 deneyiminden yararlanabilecekler. Sistem çapında karanlık mod ve gelişmiş konum seçenekleri dahil birçok özelliğe sahip Android 10 güncellemesinin çok geçmeden Mi A3 modelinde de göreceğimizi iddia edebiliriz.

Bu haberi, mobil pratiğimizi kullanarak indirip,
istediğiniz vakit (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:

This is author biographical info, that can be used to tell more about you, your iterests, background and experience. You can change it on Admin > Users > Your Profile > Biographical Info page."

About us and this blog

We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

Request a free quote

We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

Subscribe to our newsletter!

Fields marked with an * are required

More from our blog

See all posts