Xiaomi Mi A2 İçin Android 10 Güncellemesi Yayınlandı

No Comments

Xiaomi şirketinin Android One girişimine dâhil olan modeli Mi A2, Android 10 güncellemesine ahir kavuştu. Kademeli olarak dağıtılan güncellemenin çok yakında tüm modeller için yüklenebilir olması bekleniyor. Yaklaşık olarak 1,3 GB boyutunda olan Mi A2 güncellemesi, şimdi telefonunuza ulaşmadıysa endişelenmeyin çok yakında güncellemeyi cihazınızda görebileceksiniz.

Güncellemenin; sistem umumunda kullanılabilecek olan karanlık mod özelliği, Dijital Sıhhat, Akıllı Yanıtlama ve hareketlerle arayüz idaresi üzere yenilikler içerdiğini müjdeleyebiliriz. Başkaca yeni sistem, güvenlik konusunda da çok kıymetli güzelleştirmelerle birlikte geliyor. Kamera tatbikinde yeni bir simge olduğunu da ekleyelim.

Şu ana kadar güncellemeyi yükleyen kullanıcılar tarafından bildirilen birtakım kusurlar olduğunu da söylemeden geçmeyelim. Tahlillere bakacak olursak kusurlar, şimdilik çok da büyük olmayan arayüz meseleleri ve VoWifi üzere birtakım özelliklerin eksik olduğu cephesinde. Ayrıyeten Google servisleri ile ilgili birkaç mesele ve kamera pratiğindeki ufak kusurları bildiren tefsirler da mevcut.

Umum kanı ise Xiaomi’nin güncelleme için biraz çabuk ettiği yanında. Yani kullanıcıların yapacağı geri bildirimleri bekleyip harekete sonra geçmekte yarar var üzere duruyor. Ve unutmadan ekleyelim, güncelleme yapacaksanız datalarınızı yedeklediğinizden muhakkak emin olun.

Xiaomi Mi A2’nin teknik özellikleri:

  • İşlemci: Snapdragon 660
  • RAM: 4 GB / 6 GB
  • Depolama: 64 GB
  • Ekran: 5,99 inç Full HD+
  • Art Kamera: 12 MP, f/1,75 diyafram açıklığı, Sony IMX486 sensör + 20 MP, f/1,75 diyafram açıklığı, Sony IMX376 sensör
  • Ön Kamera: 20 MP, f/1,75 diyafram açıklığı, Sony IMX376 sensör
  • Batarya: 3.010mAh, Quick Charge 3.0
  • İşletim Sistemi: Android Oreo
  • Ilişki: 4G VoLTE, Wi-Fi 802.11 ac (2,4 GHz / 5 GHz), Bluetooth 5 LE, GPS + GLONASS, USB Type-C

This is author biographical info, that can be used to tell more about you, your iterests, background and experience. You can change it on Admin > Users > Your Profile > Biographical Info page."

About us and this blog

We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

Request a free quote

We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

Subscribe to our newsletter!

Fields marked with an * are required

More from our blog

See all posts