Xiaomi, Mi A3 İçin Android 10 Güncellemesine Hazırlanıyor

No Comments

Firmaların Android One programı kapsamında tanıttığı akıllı telefonlar, Android’in değiştirilmiş sürümünü kullanan vesair akıllı telefonlara kıyasla daha nizamlı ve süratli güncellemeler almasıyla biliniyor. Buna karşın Xiaomi Mi A3 üzere kimi Android One cihazlarında durum bu türlü değil ve kullanıcılar bu durumdan rahatsız olmaya başladılar.

Xiaomi Mi A3, Android 10’un resmî olarak piyasaya sürülmesinden acilen evvel Temmuz 2019 tarihinde tanıtılmıştı. Android 10’un piyasaya sürülmesinden bu yana 4 ay geçti ve Essential PH-1 üzere Android stoklu birtakım akıllı telefonlar bu güncellemeyi alabildi. Gerçek fiyat/performans telefonu olarak lanse edilen Mi A3 ise hala daha bu güncellemeye kavuşamadı.

Xiaomi, Mi A3 Android 10 güncellemesi için çalışıyor:

Birinci etapta güncellemenin ekim ayında gelmesi bekleniyordu ama olmadı. Bununla birlikte tıpkı şey kasım ve aralık aylarında da oldu. Bu durumdan şad olmayan Xiaomi Mi A3 kullanıcılarıysa yansılarını lisana getirmek için Change.org’da bir kampanya başlattı.

Birkaç gün evvel bir kullanıcı, Xiaomi Hindistan’ın resmî destek ekibine Android 10 güncellemesinin ne hengam geleceğini sordu. Destek ekibi tarafından verilen cevapsa “üzerinde çalışıldığı ve yakında dağıtılacağı” yanında oldu. Bu cevapla en azından Mi A3 kullanıcılarının yakın bir devirde Android 10 güncellemesine kavuşacaklarını fakat Mi A2 kullanıcılarının uzun bir müddet daha beklemesi gerekeceğini söyleyebiliriz.

Xiaomi Mi A3 teknik özellikleri:

 • Ekran: 6,08 inç, HD+ (1560×720) AMOLED ekran, Gorilla Glass 5 muhafazalı
 • İşlemci: Sekiz çekirdekli Snapdragon 665 11nm Mobil Platform (4 adet 2GHz Kryo 260 + 4 adet 1.8GHz Kryo 260 işlemci)
 • RAM: 4/6 GB LPDDR4X RAM
 • Depolama: 64/128 GB depolama ortamı (UFS 2.1)
 • Art Kamera: 48 MP ana sensör + 8 MP, 118 kademe geniş açı sensörü + 2 MP derinlik sensörü
 • Ön Kamera: 32 MP
 • Batarya: 18W Quick Charge 3.0 destekli 4030 mAh
 • Ilişki: Dual 4G VoLTE, WiFi 802.11ac çift-bant desteği, Bluetooth 5, GPS/GLOSNASS/Beidou koordinasyonu, USB Type-C giriş
 • İşletim Sistemi: Android 9.0 Pie
 • Boyutlar: 156,48 × 71,85 × 8,47 mm
 • Yük: 173,8 gr

This is author biographical info, that can be used to tell more about you, your iterests, background and experience. You can change it on Admin > Users > Your Profile > Biographical Info page."

About us and this blog

We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

Request a free quote

We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

Subscribe to our newsletter!

Fields marked with an * are required

More from our blog

See all posts