Xiaomi, Redmi K30 5G’nin 144 Hz Ekran Modunu Tanıttı (Video)

No Comments


Yerkürenin en büyük 4. akıllı telefon üreticisi olan Xiaomi, piyasaya sürdüğü orta ve üst segment akıllı telefonlarıyla ilgileri üzerinde toplamayı başarıyor. Şirket, geçtiğimiz aylarda duyurduğu Redmi K30 akıllı telefon serisiyle nispeten dikkat çekmişti. Güçlü bir telefon serisi olarak nitelendirilen ve iki farklı modeli olan Redmi K30 ailesi, tıpkı devirde Redmi markası altında çıkmış olan birinci yüksek ekran yenileme suratına sahip akıllı telefon serisi oldu.

Redmi K30 ve Redmi K30 5G, 120 Hz ekran yenileme suratı desteği sağlayan bir IPS LCD ekrana sahipti. Bu da kullanıcıların ekran yenileme suratını 120 Hz’e kadar çıkarabileceği ve pürüzsüz bir ekran deneyimine kavuşabilecekleri mealine geliyordu. Bugün Xiaomi Yönetici Yardımcısı Lu Weibing’in paylaştığı bir görüntüde telefonların ekranlarının daha yüksek yenileme suratlarını destekleyebildiği ortaya çıktı. 

Redmi K30 5G’nin 144 Hz ekran yenileme suratını desteklediğini gösteren medya:

Yayınlanan medyada Redmi K30 5G’nin 144 Hz ekran yenileme suratını desteklediği açık bir formda görülebiliyor. Lu Weibing, bu özelliğin laboratuvarlarda sırf test gayeli açıldığını belirtti lakin şirketin bunu yeni bir güncelleme halinde yayınlayıp yayınlamayacağı konusunda bir haber vermedi. Xiaomi’nin Redmi K30 modellerinde 144 Hz’i destekleyen bir ekran olmasına karşın neden bu özelliği cihaza eklemediği merak konusu.

Yüksek ekran yenileme suratları, ekran hareketlerini daha pürüzsüz bir hâle getirebilir ve cihazın sahibini bu halde tatmin edebilir ama daha yüksek ekran yenileme suratları, daha fazla güç harcaması mealine gelir. Yani Xiaomi, Redmi K30 modellerinde 120 Hz noktasına 144 Hz ekran yenileme suratını kullansaydı bu durum, bataryalara zarar verebilirdi ve güç tüketimini yüksek orantıda artırabilirdi. 

This is author biographical info, that can be used to tell more about you, your iterests, background and experience. You can change it on Admin > Users > Your Profile > Biographical Info page."

About us and this blog

We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

Request a free quote

We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

Subscribe to our newsletter!

Fields marked with an * are required

More from our blog

See all posts