Yeni 13 inç Macbook Pro yolda! İşte birinci detaylar

No Comments

Apple’ın Kasım ayında tanıtımını gerçekleştirdiği 16 inç Macbook Pro‘nun detaylarını ve kutu açılış medyasını sizlerle paylaşmıştık. Yalnızca işlemci ile hudutlu kalmayan, klavyesinden mikrofonuna kadar hayli güzel uygun bileşenler ile donatılan bu bilgisayarın akabinde, gözler 13 inç Macbook Pro‘ya çevrildi.

Apple tarafından Avrasya Iktisat Komisyonu’na yeni bir müracaat yapıldı. 24 Aralık 2019’da yapılan müracaatta A2289 model numaralı cihazın Apple’a ilişkin bir taşınabilir bilgisayar olduğu ve macOS Catalina ile çalıştığı belirtiliyor.

Yeni 13 inç Macbook Pro yolda! İşte birinci detaylar

Kullanıcıları 13 inç Macbook Pro konusunda heyecanlandıran detayların başında klavye geliyor. Birçok sıkıntıyla gündeme gelen kelebek klavyenin mekanını 16 inç Macbook Pro’da kullanıcılara sunulan Magic Keyboard alacak.

16 inçlik model benzeri dizüstülere kıyasla epey hafif bir yapıda olsa da, ekran boyutu nedeniyle birçok kullanıcı için taşınabilirlik konusunda kâfi değil. 13 inçlik modelin bu eksiği kapatması ve küçük ekranda yüksek performans isteyen kullanıcılar için biçilmiş kaftan olması bekleniyor.

Klavye ve donanımda yapılan iyileştirmelerin yanı sıra ekran konusunda da kimi tezler ortaya atılıyor. Şimdi bunu doğrulayan rastgele bir detay olmasa da, 13 inç ekranın bölgesini 14 inç ekran alır mı? sorusu akıllara geliyor.

Apple’ın bu yıl tanıtacağı yeni 13 inç Macbook Pro’dan beklentileriniz neler?

This is author biographical info, that can be used to tell more about you, your iterests, background and experience. You can change it on Admin > Users > Your Profile > Biographical Info page."

About us and this blog

We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

Request a free quote

We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

Subscribe to our newsletter!

Fields marked with an * are required

More from our blog

See all posts