Yerkürenin Birinci Artırılmış Gerçeklik Tişörtü Tanıtıldı

No Comments

Teknoloji tutkunlarının yanı sıra moda takipçilerinin de nispeten ilgilisi çekecek yeni bir artırılmış gerçeklik tişörtü tanıtıldı. ‘The Last Statement’ olarak isimlendirilen tişörtün üreticisiyse İsveç merkezli Carlings.

Vitrue isimli bir ajans tarafından tasarlanan tişört, çıplak gözle bakıldığında desensiz ve beyaz bir tişörtmüş üzere görünüyor olabilir ama bir akıllı telefon ile tekrar bakıldığında tişörtün üzerine konumlandırılan artırılmış gerçeklik ögelerini görmek mümkün.

The Last Statement tişörtleri için birçok tasarım geliştirildi:

 

Tişörtler; Instagram ve Facebook tatbikleri ile koordinasyonlu çalışıyor ve kullanıcılar, tıpkı yüz filtreleri üzere artırılmış gerçeklik tişörtleri için hazırlanan dizaynlardan yararlanabiliyor. Tişörtlerin üzerine kusursuz oturan dizaynlar, kumaşın hareketlerine ve kıvrımlarına koordinasyon sağlayarak fotoğraflarda epey doğal bir manzara sunuyor.

2019 yılının aralık ayından 2020 yılının ocak ayına kadar geçen mühlet boyunca tişörtler için 20 tasarım geliştirildi. Carlings, ürününü yerkürenin birinci artırılmış gerçeklik tişörtü olarak tanıtıyor. 

Sadece bir tişörtle birçok farklı tasarım kullanılabilecek:

Carlings CEO’su Ronny Mikalsen, tişörtlerin artırılmış gerçeklik özellikleri sayesinde sırf bir eserle birçok farklı dizaynın kullanılabileceğini ve bunun da uzun vadede epey kullanışlı olacağını savunuyor. 

Tişörtlerden elde edilen gelir bağışlanacak:

Tişörtlerin dizaynları Spark AR tarafından yapıldı ve bunlara Facebook’un artırılmış gerçeklik platformundan ulaşmak mümkün. Hâlihazırda sunulan dizaynlar, çevreci bildirileri içermesinin yanı sıra cinsiyet eşitliği üzere mevzulara da değiniyor. Tişörtün boyun kısmında konum alan logo da Facebook ve Instagram’ın, dizaynları tişört üzerinde orantılı olarak yerleştirebilmesi için bir referans noktası görevi görüyor.

Tişörtün satışları Carlings’in internet sitesinden yapılıyor. 10 sterlin (76 TL) olarak fiyatlandırılan tişörtlerin kargosunda kullanılan ambalaj da tekrar kullanılabilir gereçlerden yapılıyor. Tişörtlerden elde edilen gelirler ise devletten bağımsız bir kurum olan Wateraid’e bağışlanıyor. Artırılmış gerçeklik tişörtleri hakkında sizin fikirleriniz neler? Tefsirler kısmında niyetlerinizi paylaşabilirsiniz.  

This is author biographical info, that can be used to tell more about you, your iterests, background and experience. You can change it on Admin > Users > Your Profile > Biographical Info page."

About us and this blog

We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

Request a free quote

We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

Subscribe to our newsletter!

Fields marked with an * are required

More from our blog

See all posts