Yerkürenin En Küçük Cep Telefonu: Zanco Tiny T2

No Comments

Cep telefonları devir geçtikçe boyut olarak büyüdü ve telefonların birden fazla artık kişilerin eline yahut cebine sığamaz oldu. Velev akıllı telefon üreticilerinin odak noktalarını ekranların büyüklüğü haline getirmesiyle birlikte telefonlar tek elle kullanılamaz hale geldi.

Geçtiğimiz günlerdeyse yerkürenin en küçük cep telefonu unvanını Palm'ın elinden alan bir cihaz çıkış yaptı. Bu telefon, dikkatli inceleyenlerin de fark edebileceği üzere akıllı bir telefon değil. Bu noktada küçük boyutlu akıllı telefon görmek istersniz buraya tıklayarak gayrı yerkürenin en küçük akıllı telefonunu inceleyebilirsiniz.Akıllı telefon üzere bir gereksiniminiz yoksa 3G desteğine sahip yerkürenin en küçük cep telefonu olma özelliğini taşıyan ‘Zanco Tiny T2’ ile tanışın.

Yerkürenin en küçük cep telefonu:

Zanco Tiny T2 şimdi piyasaya çıkmış bir cihaz değil. Bu mini telefon, şu an girişim aşamasında ve birçok kere bahsettiğimiz Kickstarterüzerinden yatırımcılarını beklemekte. Telefonu geliştiren Zanco şirketi, girişim ile birlikte bu minik cihazın kimi özelliklerini de paylaştı.

Zanco’nun Kickstarter sahifesinde yan alan haberlere nazaran Zanco Tiny T2, sırf 6,96 cm uzunlupa ve 2,99 cm genişliğe sahip. Bu minik cihazın tartısı da 31 gram lakin bu cihazın tek özelliği uzunluğu ve yükünün düşük seviyelerde olması değil.

Zanco, bu kadar ufak bir cihaz içerisine birkaç yararlı teknoloji sığdırmayı başarmış. Şirket, Zanco Tiny T2’ye 3G, radyo, kulaklık girişi, Bluetooth irtibatı ve 0,3 MP’lik bir kamera eklemiş. Cihaz başkaca evvelce yüklenmiş birkaç oyuna ve 32 GB’a kadar microSD kart desteğine sahip.

“Peki ben bu telefonu neden almalıyım?” diye soruyor olabilirsiniz. Zanco, Tiny T2’nin satış maksadını aslında bataryasıyla yansıtmış durumda. Cihaz tek şarj ile 7 günlük pil ömrüne sahip. Yani acil durumlarda epey kullanışlı olabilir.

Zanco Tiny 2, Kickstarter’da girişim yayınlanır yayınlanmaz ilk gününde 10.000 dolarlık gayesine ulaştı. Bugün ise bu amacın iki katından da çokça, tam 26.000 dolar destek topladı. Cihazı satın almak isteyen şahıslar Kickstarter üzerinden 59 dolarlık (yaklaşık 350 TL) ecri ödeyebilirler. Zanco Tiny T2 piyasaya çıktığında 79 dolarlık (yaklaşık 460 TL) fiyat etiketine sahip olacak.

This is author biographical info, that can be used to tell more about you, your iterests, background and experience. You can change it on Admin > Users > Your Profile > Biographical Info page."

About us and this blog

We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

Request a free quote

We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

Subscribe to our newsletter!

Fields marked with an * are required

More from our blog

See all posts